3 nejkrásnější historické památky na Vysočině

3-nejkrásnější-historické-památky-na-Vysočině

V naše magazínu se zabýváme nejen zprávami a aktualitami. Přinášíme také tipy na různé sportovní akce, události, ale také pro vás chystáme různé tipy na výlety pro rodiny. V tomto článku se podíváme na nejkrásnější historické památky, které rozhodně stojí za návštěvu.

V článku najdou tipy především ti, kteří mají v plánu náš krásný a historický kraj poprvé navštívit.

1. Třebíč – město památek UNESCO

3-nejkrásnější-historické-památky-na-Vysočině-1

Třebíč je historicky spjata s početnou židovskou komunitou. Židé tvořili ve městech své části, které měly často svůj specifický vzhled a charakter. Město Třebíč nebylo výjimkou a v centru obce vznikla malebná židovská čtvrť. Tato čtvrť získala prestižní statut památky chráněné organizací UNESCO a je jedinou židovskou památkou mimo Izrael, která je v UNESCO zapsána.

V Třebíči najdete také jeden z nejzachovalejších židovských hřbitovů, který je zároveň i největší v Česku. Jeho založení se datuje před rok 1625, jelikož toto datum nese nejstarší náhrobek na třebíčském židovském hřbitově.

Dále ve městě Třebíč najdete i nádhernou Baziliku svatého Prokopa. Toto historické město rozhodně stojí za návštěvu a za strávení minimálně jednoho dne.

2. Telč – pohádkové náměstí3-nejkrásnější-historické-památky-na-Vysočině-2

Další nepřehlédnutelnou památkou je náměstí obce Telč, která se nachází jižně od Jihlavy. Historické náměstí renezančních arkád a barokních domů je také chráněno organizací UNESCO. Telč je dobře známá všem českým dětem, jelikož se na místním náměstí natáčela spousta známých pohádek. Například: Pyšná princezna a Z pekla štěstí.

3.Nespočet hradů a zámků rozesetých po kraji

3-nejkrásnější-historické-památky-na-Vysočině-3

Přemýšleli jsme, kterou památku dát na třetí místo. Nedokázali jsme se shodnout a tak nakonec bude na třetím místě seznam hradů a zámků.

Hrady: Pernštejn, Lipnice, Roštejn, Ledeč nad Sázavou,

Zámky: Brtnice, Jemnice, Zubštejn, Rokštejn, Červená Řečice, Telč, Náměšť nad Oslavou, Třebíč

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *