Jak se letos dařilo jihlavským hokejistům v 1.lize?

Jak-se-letos-dařilo-jihlavským-hokejistům-v-1.lize

Před začátkem letošní sezóny to s týmem jihlavských hokejistů vypadalo všelijak. Nejprve se s jistotou nevědělo, zda se první liga bude kvůli současným obtížím vůbec hrát. Mnoho prvoligových týmů muselo před sezónou hodně ořezat rozpočty jednak kvůli ztrátě příjmů ze vstupného a také kvůli odlivu sponzorů z důvodu aktuální ekonomické situace v ČR a ve světě.

Jak zvládal tým Ježků suchou přípravu?

Jak-se-letos-dařilo-jihlavským-hokejistům-v-1.lize-1

Před začátkem hokejové ligy mají týmy vždy suchou přípravu. Led v červnu a červenci ještě není připravený a tak hokejisti místo bruslí obouvají sportovní boty a běhají venku na atletických oválech a dřou v posilovně.

Tým jihlavských hokejistů nebyl výjimkou. Navíc mnoho hokejistů neabsolvovalo přípravu s týmem z jednoduchého důvodu: nebyly peníze na výplaty a tak museli jít doposud profesionální sportovci pracovat do běžných zaměstnáních. Ano, nejčastěji jim práci našli partneři klubů na dobu než se začne hrát profesionální hokejová soutěž, ale i tak to pro mnoho hráčů mohlo být zajímavé zpestření své hokejové kariéry a možná pro některé hokejisty i zkouška na možnou práci po ukončení hráčské kariéry. Uvidíme, ale nyní k hokeji.

Základní část: Úkol splněn.Jak-se-letos-dařilo-jihlavským-hokejistům-v-1.lize-2

Hned ze začátku základní části se do toho borci z Jihlavy opřeli opravdu dobře. Pravděpodobně se již nikdo nechtěl vrátit do letního zaměstnání a tak bylo o motivaci postaráno. Sbírali výhru za výhrou, bod po bodu a celou sezonu se drželi na prvních místech v tabulce první ligy. Nezasáhla je žádná větší krize, ve které by prohráli několik zápasů po sobě a dokonce ani neprohrávali zbytečně s outsidery.

Nakonec zakončili základní část na pěkném druhém místě za ambiciózním Kladnem s hlavními hvězdami: Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. Druhé místo zajistilo Jihlavě přímý postup do Play-Off.

Vzhledem k problémům v létě se jedná o velmi zdařilou sezonu. Rozhodne se samozřejmě až v play-off, kde je velmi silný tým z Kladna. Letošní sezóna je v první lize velmi konkurenční, protože je jasná motivace: vítěz play-off postupuje přímo do Extraligy. Ano, žádná baráž. Jde se přímo.

Proto mnoho klubů výrazně investovalo do posil před sezónou (Poruba ,Kladno, Vrchlabí, Havířov) a několik týmů vyhlásilo útok na postup do Extraligy. Jedná se o jedinečnou šanci. Který z týmů ji využije? Bude to letos právě Jihlava?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *