Kdy se konečně postaví slíbený rychlobruslařský stadion?

Kdy-se-konečně-postaví-slíbený-rychlobruslařský-stadion

Martina Sáblíková je fenomén rychlobruslařského světa. V roce 2010 vyhrála na Zimních Olympijských hrách ve Vancoveru tři zlaté medaile. Dvě zlaté v závodě na 3000 a 5000 metrů a jednu bronzovou medaili v závodě na 1500 metrů i přes to, že v České republice není ANI JEDEN rychlobruslařský stadion.

Kde Martina Sáblíková vlastně trénovala?

Martina Sáblíková celý život trénovala na stadiónech v zahraničí, v Česku měla pouze suchou přípravu a základní trénink na ledových plochách pro lední hokejisty. Po velkém úspěchu na ZOH a několika výhrách na Mistrovstvích světa se zvedla vlna politické debaty nad nutností co nejrychlejšího postavení rychlobruslařského stadionu nejen pro Martinu Sáblíkovou, ale i pro její nástupkyně a pro celý tým rychlobruslařů z našeho kraje.

Pokud nejste fanoušci rychlobruslení, nejspíše vás tento příběh příliš nezaujme, ale vězte, že sport baví nespočet lidí. Buď ho sledují v osobně, nebo v televizi. Hodně Čechů také na sport sází a obraty sázkových kanceláří rostou. V současnosti se lidé z kamenných sázkových kanceláří přesouvají na internet, kde existuje mnoho možností kde a na co si vsadit. Nejen české sázkové kanceláře umožňují online hry. Třeba existuje i projekt playamo-bonus.com, který umožňuje online hraní různých her a navíc k otevření účtu získáte bonusy pro hraní.

Slibem nezarmoutíš

Velká vlna kritiky neexistence takového stadionu se snesla od tehdejšího poslance pana Andreje Babiše, který poté několikrát zmínil stavbu tohoto stadionu při návštěvě kraje Vysočina. Dokonce tuto stavbu zahrnul mezi strategické investice České republiky v následujících několika letech.

Jak se projekt posunul po slibech pana Babiše? Nijak. Neexistují konkrétní plány ani projekty. Vypadá to pouze na PR a velkou hru o přízeň voličů. Snad se tedy i bez tohoto stadionu podaří vychovat novou Martinu Sáblíkovou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *