Na jaké významné sportovní události se můžete těšit v tomto roce?

Na-jaké-významné-sportovní-události-se-můžete-těšit-v-tomto-roce

V našem kraji se každoročně koná nespočet sportovních událostí. Většina z nich má zatím spíše regionální dosah, ale najdou se i takové, na které jezdí lidé z celé republiky, Evropy, ale i světa. Které to jsou?

1. Světový pohár v biatlonu

Na-jaké-významné-sportovní-události-se-můžete-těšit-v-tomto-roce-1

Nové Město na Moravě se v posledních letech opravdu opřelo do organizace věhlasného světového závodu v biatlonu, kterého se průměrně v posledních letech účastnilo desetitisíce lidí z celého světa. Obrovský boom tento pohár získal v souvislosti s úspěchy českých biatlonových sportovců a sportovkyň. Především zásluhou Gabriely Soukalové (Koukalové), která na trati vždy zářila.

V letošním roce se Světový pohár v Novém Městě na Moravě uskutečnil bohužel bez diváků. Snad to vyjde v roce následujícím.

2. Závody v dračích lodích ve Žďáru na Sázavou.Na-jaké-významné-sportovní-události-se-můžete-těšit-v-tomto-roce-2

Letos by se měl uskutečnit již 15. ročník závodu dračích lodí na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou, kterého se v loňském roce konaly na konci srpna. Co letos? Na webu organizátorů zatím vypsaný termín letošního ročníku není a tak můžeme jen doufat, že se uskuteční i letos.

3. Memoriál Jana Dřínka a Karla Herolda

Na-jaké-významné-sportovní-události-se-můžete-těšit-v-tomto-roce-3

Česká republika je zemí dobrovolných hasičů. Téměř v každé české obci existuje spolek dobrovolných hasičů, kteří se pravidelně schází v místních hasičárnách, pořádají a účastní se závodů a také organizují různé kulturní a sportovní akce v obci. V letošním roce se na atletickém ovále u zimního stadionu ve Žďáru nad Sázavou se uskuteční již 18. ročník soutěže v požárním útoku s názvem Memoriál Jana Dřínka a Karla Herolda. Můžete se těšit i na bohatý doprovodný program včetně skákacího hradu pro malé fanoušky hasičských dovedností.

Máte nějaké tipy na další plánované sportovní akce v našem regionu? Napište nám a rádi zveřejníme informaci i o vaší akci.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *