Proč by měl zastavovat plánovaný rychlovlak na Vysočině?

Proč-by-měl-zastavovat-plánovaný-rychlovlak-na-Vysočině

Rychlovlak, který by spojoval západ České republiky v Ústí nad Labem a opouštěl u Břeclavi směrem na Rakousko a Slovensko, je v současné době více než potřebný. Hodně se diskutuje také o možné zastávce v Jihlavě, nebo Havlíčkově Brodě. Proč vlastně stavět dráhu pro rychlovlak a jaké výhody by to mělo pro region?

Rychlovlak přes ČR je jedna z nejzásadnějších investic pro rozvoj Česka a celého středoevropského regionu včetně Slovenska a Maďarska. Proč? Výrazně rychlejší dostupnost do Rakouska, ale především Německa. Do kterého jezdí tisíce Čechů a Slováků za prací, ale i zábavou. Například se v Rakousku a Německu konají významné koncerty a noční zábava, především významné herní a pokerové turnaje. Mnoho lidí raději ale preferuje zábavu doma a tak třeba hrají online hry na https://playamo-mobile.com/cz/ z pohodlí domova a nemusí cestovat pomalými vlaky.

Výhody zastávky rychlovlaku na Vysočině

1. výrazně rychlejší doprava do Prahy a Brna

Praha je ekonomické centrum Česka. Nespočet lidí z Jihlavy a okolí jezdí několikrát týdně za zakázkami a prací do hlavního města. Vlakem trvá cesta nejméně 2 hodiny. Autem to není příliš lepší. Naše hlavní dálnice – D1 – se neustále opravuje a vznikající kolony mohou výrazně prodloužit dobu cestování.

Díky zastávce rychlovlaku budou občané Vysočiny v Praze i Brně do 1 hodiny.

Proč-by-měl-zastavovat-plánovaný-rychlovlak-na-Vysočině-1

2. Zlepšení životního prostředí

Hlavní česká tepna D1 přináší do regionu obrovské znečištění ovzduší. Pokud by se část dopravy (a především nákladní doprava) přesunula na tento rychlovlak, pomohlo by to významně kvalitě vzduchu v našem kraji.

3. Nové pracovní příležitosti

Stavba a údržba dráhy rychlovlaku bude velká investice. Proto pevně doufáme, že bude korektně vysoutěžena a významnou část dodavatelského řetězce budou tvořit místní podnikatelé, kterým to určitě v dnešní nelehké době významně pomůže.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *